curriculum vitae   |   muzyka   |   fotografia   |   literatura   |   grafika   |   inne
_____________________________________________________________________________________

Profilowe2bMuzyk, fotograf, dziennikarz, animator kultury, PR-owiec, a także grafik komputerowy. Absolwent animacji społeczno-kulturalnej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. W latach 2008-2011 pracował jako dziennikarz, fotoreporter i redaktor techniczny w tygodniku “Głos Ziemi Cieszyńskiej”. Był związany między innymi z pismem “Wiadomości z ulicy Bielskiej 4″, wydawanym przez Szpital Śląski w Cieszynie, pismem literacko-filozoficznym “Trismegista” oraz “Głosem Ludu – Gazetą Polaków w Republice Czeskiej”. Jest także twórcą i redaktorem naczelnym założonego w sierpniu 2011 r. portalu prasowego haloCieszyn.pl (od 2018 r. funkcjonującego jako strona na Facebooku), zaś od 2016 r. pełni funkcję sekretarza redakcji i redaktora technicznego w wydawanym przez gminę Skoczów miesięczniku „Wieści Skoczowskie”. Jest również autorem publikacji “Na cieszyńską nutę”, wydanej z okazji jubileuszu 60-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej oraz albumu „65 lat Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej”.

Pracował między innymi jako specjalista ds. promocji i marketingu w Szpitalu Śląskim w Cieszynie i Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”, a także w Dziale promocji i upowszechniania kultury Miejskiego Domu Kultury w Karwinie oraz w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie. Jednocześnie, w latach 2012-2017, prowadził własną firmę reklamowo-graficzną Wieczorek Enterprise. W 2015 r. pełnił funkcję kierownika Biura Promocji i Rekrutacji Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, a w lipcu 2016 r. związał się zawodowo z gminą Skoczów – początkowo jako inspektor w Biurze Promocji, Informacji i Turystyki skoczowskiego Urzędu Miejskiego, natomiast obecnie, od stycznia 2017 r., jest dyrektorem Biblioteki Publicznej w Skoczowie.

Od najmłodszych lat związany z muzyką, w trakcie studiów w Cieszynie był współtwórcą i członkiem nieistniejących już: Grupy Animacyjnej “Patefon”, Grupy Artystycznej “A(ni)matorzy”, Grupy “Kontrapunkt” oraz polsko-czeskiej grupy poezji śpiewanej. Był również współzałożycielem, wokalistą i gitarzystą rybnickiego zespołu metalowego Goddess of Sin (2001-2007), a w latach 2010-2014 wokalistą folk metalowego zespołu Radogost, z którym wydał album „Dark Side of the Forest” (2012). Po zakończeniu współpracy z Radogostem, założył w 2014 r. zespół metalowy River of Time, którego debiutancki album „Revival” został wydany w 2017 r., natomiast w 2018 r. powrócił na scenę folk metalową z solowym projektem Velesar oraz albumem „Dziwadła” (premiera płyty odbyła się 6 lipca 2019 r.).

Jako pasjonat fotografii, jest wieloletnim członkiem Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego, najstarszego stowarzyszenia fotograficznego w Polsce (od 2011 do 2018 roku w zarządzie stowarzyszenia, w latach 2013-2016 był jego prezesem). Razem z żoną Patrycją jest również pomysłodawcą i głównym organizatorem Cieszyńskich Jarmarków Piastowskich, Cieszyńskich Jarmarków Świątecznych (od 2019 r. Jarmark św. Mikołaja) oraz Cieszyńskich Jarmarków Na Granicy – cyklicznych imprez odbywających się od 2013 r. na Rynku Cieszyna i promujących rękodzieło artystyczne oraz Cieszyn i Śląsk Cieszyński.

_____________________________________________________________________________________

curriculum vitae   |   muzyka   |   fotografia   |   literatura   |   grafika   |   inne